Nasza historia

Nasza historia

“Tam, gdzie warto dotrzeć, nie ma dróg na skróty”

Autor nieznany

Historia BeLeaf

BeLeafSA to projekt ludzi, którzy pomimo szalejących sztormów dynamicznie wzburzonych fal biznesowego oceanu nie tracą poczucia humoru i ducha i nigdy nie poddają się w swoich ambitnych planach zostania graczem numer jeden. Cokolwiek by wspólnie robili, w postawionych sobie standardach – żadnych kompromisów.

Pomiędzy mieliznami i ostrymi skałami rynków giełdy, spółek, ESG, transformacji energetycznej i branży drzewnej – bezpardonowo stoją na burcie, dzielnie płynąc do wyznaczonego portu.

Ta realna historia, nieustannie aktualizowana, to oczywiście w największym stopniu prezentacja najważniejszych kamieni milowych i osiągnięć biznesowych jakie zostały osiągnięte – w końcu nasi obecni i przyszli akcjonariusze to również nasza nobilitacja i najwyższe zobowiązanie. 

Jednak dla nas – jest to także również niesamowita przygoda życia, niemożliwe do opisania doświadczenia, wspólne momenty i rozwój każdego roku na wyższym biegu

Może Ty również chciałbyś stać się jej częścią?… 😉 

Początek

Marcin Ujejski, założyciel i prezes BlueTimberSA po 10 latach prowadzenia biznesu w branży drzewnej, rozszerza akcjonatiat oraz grupę kapitałową o projekt "Oxygen Forest Poland". Zakłada pierwszą plantacje 1200 drzew tlenowych „Oxytree” w rodzinnej miejscowości Rdzawa niedaleko Krakowa. 

2018 rok Wiosna

Poznanie

Marcin Ujejski poznaje Michała Wyszyńskiego - ówczesnego członka zarządu Studenckiego Forum Business Centre Club oraz młodego intelektualistę świata finansów. Marcin otrzymuje zaproszenie do roli prelegenta "Festiwalu BOSS" - jednego z czołowych projektów Fundacji SFBCC, razem z najbardziej znanymi osobistościami biznesu w Polsce 😉

Marzec 2019

Antracyt biznesu

Marcin Ujejski razem z Blue Timber SA za całokształt działalności biznesowej nagrodzony statuetką "Antracytu Biznesu" na XXIV Śląskiej Gali BCC w Promnicach - topowej śląskiej gali biznesu BCC, na której przyznane są również odznaczenia państwowe. Michał Wyszyński wręcza nagrodę w imieniu SF BCC na scenie głównej gali.

Wrzesień 2019

Gala młodych liderów

Blue Timber SA razem z Oxygen Forest Poland mecenasem głównym "Gali Młodych Liderów" - najważniejszej imprezy Forum Studenckiego BCC.

Grudzień 2019

Nabycie udziałów w spółce

Michał Wyszyński nabywa udziały w spółce Oxygen Forest Poland i zostaje jej prezesem zarządu - od tej pory projekt prowadzi już co najmniej dwóch muszkieterów 🙂

Czerwiec 2020

Pierwsza plantacja

Jako Oxygen Forest Poland realizujemy pierwszą dużą inwestycję plantacji 7000 tysięcy drzew tlenowych "Oxytree" na Mazurach, niedaleko miejscowości Giżycko. Wraz z grupą Treeneo, kontraktujemy projekt nasadzeń dla prawie 30 inwestorów indywidualnych w modelu subskrypcyjnym "AGROXY" na kwotę ponad 1,5 mln PLN. Inwestycja uczy nas również jak wiele wiedzy musimy jeszcze zdobyć na temat rośliny Paulowni.

Lipiec 2020

Wielka podróż

Wybieramy się w podróż po Europie, aby osobiście poznać czołowe w UE firmy, zajmujące się plantacjami drzew tlenowych. Poznajemy m.in. głównych technologów niemieckiego giganta "WeGrow GMBH", którzy na poważnie przygotowują nas ku kolejnym kamieniom milowym. Zdobywamy też na nasze kolejne plantacje nowe rodzaje klonów Paulowni: "Nordmax21", "PhoneixOne" oraz "H2F3", oparte o nowe gatunki.

Sierpień 2020

Targi DREMA

Jesteśmy partnerem targów "DREMA" w Poznaniu, gdzie poznajemy m.in. przyszłych partnerów ze stowarzyszenia "Polskiego Forum Klimatycznego". Dzięki nim pierwszy raz stykamy się z możliwością rozszerzenia projektu Paulowni o aspekt ESG, związany z offsetem węglowym dla CSR.

Wrzesień 2020

Konferencja naukowa

Jesteśmy partnerem oraz prelegentami konferencji naukowej "OZE - forum biomasy", organizowanej przez Polskie Forum Klimatyczne w Tarnowie. Poznajemy się ze światem naukowym, badającym tematykę offsetową.

Październik 2020

Sustainable Economy Summit

Jesteśmy partnerem imprezy "Sustainable Economy Summit", organizowanej przez Executive Club. Na prelekcji Marcin Ujejski przedstawia projekt #miliondrzewwpolsce dla szerszego grona biznesu w kontekście neutralności klimatycznej Polski do roku 2050.

Listopad 2020

LATA 2021-2022

Lata 2021-2022 to dla nas czas największej nauki, najszerszego poznania rynku i największych wyzwań. Dziesiątki godzin pisania projektów naukowych, setki godzin spędzone na długich rozmowach telefonicznych z rolnikami indywidualnymi i technologami spółek zagranicznych. Wszystko po to, aby nieustannie rozwijać kompetencje w zakresie wykonywania stabilnych i zyskownych inwestycji leśnych, stając się konkurencyjnym graczem na europejskim rynku oraz rzetelnym i wiarygodnym partnerem w zakresie plantacji Paulowni. 

LATA 2021-2022

NCBiR

Piszemy pierwszy projekt w ramach tzw "szybkiej ścieżki" NCBiR. Pozwala nam to poznać czołowych naukowców Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w zakresie niemal wszystkich obszarów, związanych z leśnictwem i rolnictwem. 

Styczeń 2021

Media publiczne

Pierwsze wyjście do mediów publicznych z projektem. Wywiad dla telewizji Comparic TV.

Marzec 2021

Konferencja naukowa NGT

Konferencja naukowa NGT, poświęcona zagadnieniom ochrony środowiska i sposobom dekarbonizacji gospodarki w oparciu o inwestycje leśne. W przerwie panelowej przy pięknej pogodzie posadziliśmy z Panią Rektor Uniwersytetu w Tarnowie drzewo Paolovni na terenie kampusu 🙂

Maj 2021

Forum ekonomiczne

Marcin z ramienia BlueTimber SA pierwszy raz na Forum Ekonomicznym. Dostajemy potwierdzenie dowodu społecznej słuszności, podczas pierwszych poważnych paneli , związanych z transformacją ESG - wówczas jeszcze nie zdawaliśmy sobie sprawy jak precyzyjny kierunek obraliśmy.

Sierpień-Wrzesień 2021

Konferencja naukowa „Forum Biomasy”

Konferencja naukowa „Forum Biomasy” podczas Targów EKO-LAS w Poznaniu. Ministerstwo Klimatu i Środowisko objęło to wydarzenie patronatem honorowym. Przedsięwzięcie pn.:”Polski Kongres Klimatu 2021-PKK`21″ dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu. Temat: Rola Biomasy w wypełnieniu zobowiązań klimatycznych. Podczas konferencji poznajemy przyszłego kolegę Hieronima Ratajczaka, właściciela firmy ePaulownia i eksperta w zakresie tej rośliny. 

Wrzesień 2021

Sustainable Economy Summit

Kolejny raz jesteśmy partnerem Sustainable Economy Summit, gali Executive Club w Warszawie. Mamy przyjemność zostać współprelegentami z czołowymi przedstawicielami polskiego sektora energetyki. Wśród współ-panelistów m.in.. Tomasz Gontarz (prezes PKP Intercity SA) oraz Pani Monika Morawiecka (prezes PGE Baltica).

 

Październik 2021

Przeprowadzka

Przenosimy się do nowych biur, do kompleksu przy ul. Opatkowickiej w Krakowie. BlueTimber SA otwiera pierwszy salon sprzedaży premium marki drewnodladomu.pl

Listopad 2021

Invest Cuffs

Jako Oxygen Forest Poland mamy zaszczyt zostać głównym partnerem ekologicznym największego kongresu inwestycyjnego tej części Europy - Invest Cuffs. Współpraca wspólnego sadzenia drzew i kalkulacji, poprzedzonego dokładną kalkulacją emisji CO2 uczyniła event dożywotnio neutralnym klimatycznie. Jak zwykle podczas eventów biznesowych i tutaj nie zabrakło naszych prelekcji.

Marzec 2022

Kolejne plantacje

Zakładamy kolejnych plantacje, w tym testowe. W miejscowości Tropiszów, niedaleko Krakowa testujemy nowe odmiany Paolovni m.in. Ich odporność na podtapianie po wiosennych roztopach. Uczymy się intensywnie na własnej skórze 🙂

Maj 2022

Invest Camp

Zostajemy pierwszym partnerem jednej z czołowych imprez inwestycyjnych w UK! Blue Timber SA wraz z Oxygen Forest Poland głównym mecenasem kongresu "Invest Camp" w UK. Największa konferencja Polskich inwestorów i przedsiębiorców z Wielkiej Brytanii. 3-dniowy dedykowany event inwestycyjny, poszerzyliśmy po raz kolejny grono naszych akcjonariuszy. 

Czerwiec 2022

Nabycie spółki giełdowej

Poprzez Blue TimberSA nabywamy spółkę Blue Tax Group, na cel przyszłego połączenia jej z Oxygen Forest Poland, tym samym wprowadzając projekt na rynek notowany NewConnect. Podpisujemy umowę z autoryzowanym doradcą - grupą Navigator SA.

Październik-Listopad 2022

Nastała zima

Na naszych plantacjach zima.
My tymczasem nie próżnujemy w działaniach, opracowujemy oferty produktowe i prognozy finansowe. 

Grudzień 2022

Powiew świeżości

Zmieniamy nazwę spółki notowanej na BeLeafSA. 
Publikujemy strategie na lata 2023-2027, w tym list intencyjny formalnego połączenia z Oxygen Forest Poland. Intensywnie szkolimy się z raportowania EBI/ESBI z naszym autoryzowanym doradcą - Navigator SA.

Grudzień 2022

Intensywny początek roku

Rozpoczynamy współpracę ze spółką Inventur oraz kancelarią patentową SBS-IP. Współpraca z centrum i ośrodkiem badawczym, działającym przy Uniwersytecie Rzeszowskim do to kolejne zwiększenie zasięgu w obszarze naukowym BeLeafSA. Wspólnie wykonujemy kolejne wnioski w ramach programów i modułów "FENG" Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wraz z badaniami innowacyjnych zastosowań technologii uprawy Paulovni. Sporządzamy również analizy i opracowania patentowe dot. przyszłych zastrzeżeń stosowanych technologii. 

Styczeń-Luty 2023

Powiększamy zespół

Poszerzamy grono klientów i akcjonariuszy! Kolejne kilkanaście osób zaufało nam i tym samym i zostało szczęśliwymi właścicielami swoich plantacji drzew Paulovni. Oczywiście wszystkich naszych klientów obejmuje kontrakt i dożywotnia gwarancja odkupu pożytków po najwyższej cenie rynkowej.

Luty 2023

Invest Cuffs

Po raz kolejny jesteśmy głównym partnerem ekologicznym Invest Cuffs 😉
Impreza oczywiście neutralna klimatycznie dzięki Oxygen Forest Poland - BeLeafSA. 

Marzec 2023

Fuzja

Hiro dołącza na pokład! 🙂 Podpisujemy jako Oxygen Forest Poland wstępny glejd na połączenie z Tlenową Krainą Paulovnia. Od tej pory zaczynamy zmierzać na identyczne tory 🙂 Rozpoczynamy intensywny proces łączenia wspólnej wiedzy biznesowej i technologicznej. 

Marzec-Kwiecień 2023

Historia Prawdziwych Polskich Przedsiębiorców

Bierzemy udział w projekcie wydania książki "Historia Prawdziwych Polskich Przedsiębiorców". Wraz z pozostałymi 49 aniołami biznesu, Michał Wyszyński opisuje nasze dotychczasowe przygody i plany. Nakład rozchodzi się błyskawicznie na rynek wtórny w limitowanej liczbie 10 tysięcy egzemplarzy, dostępnych od tej pory na wielu konferencjach biznesowych w Polsce. 

Kwiecień 2023

Spotkanie akcjonariuszy

Nasza pierwsza plantacja w Rdzawie gotowa na pokaz 🙂 Z tej okazji organizujemy spotkanie piknikowe dla naszych akcjonariuszy oraz uczestników programu "AGROXY".

Kwiecień-Maj 2023

Sustainable Economy Summit

Po raz trzeci jesteśmy partnerem Sustainable Economy Summit. Edycja imprezy skierowana już niemal w całości na sektor ESG. Nawiązujemy kolejne cenne kontakty z z firmami sektora finansowego.

Kwiecień-Maj 2023

Juwenalia na UW

W ramach wspólnych działań z fundacją Invest Cuffs zostajemy zaproszeni do udziału w roli ekspertów panelu biznesowego Juwenaliów Uniwersytetu Warszawskiego. Przy okazji poznajemy kolegów z branży, w tym niespodziewanie spotykamy się na jednej scenie z naszym autoryzowanym doradcą DM Navigator SA 🙂 Michał Wyszyński zwycięża w konkursie na najlepszy "Power Speach" wg ankiety studentów! 

Maj-Czerwiec 2023

Invest Camp

Kolejna edycja Invest Camp w UK! Nie mogło nas zabraknąć przy kolejnej okazji do budowania większego zasięgu pośród polskich przedsiębiorców i inwestorów w Wielkiej Brytanii. Powiększamy również po raz kolejny akcjonariat BlueTimberSA. 

Czerwiec 2023

Trampki na giełdzie

Dołączamy do projektu "Trampki na giełdzie", organizowanym przez fundacje Invest Cuffs oraz Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Michał zostaje jednym z mentorów projektu, którzy z chęcią dzielą się wiedzą biznesowo-ekonomiczną na zajęciach dla dzieci i młodzieży. To dla nas również niepowtarzalna okazja do nawiązania kontaktów z innymi mentorami, w tym prezesami największych spółek notowanych na GPW. 

Czerwiec-Lipiec 2023

Konferencja UE Katowice

Otrzymujemy zaproszenie na międzynarodową konferencję naukową UE Katowice! Michał Wyszyński w roli prelegenta, razem z profesorami State University w Ohio oraz ekspertami akademickimi uniwersytetów w Indiach i członkami zarządu Katowickich oddziałów firm EY oraz Amazon w panelu "The role of service in the sustainability and wellbeing of society". Serdecznie dziękujemy Panu prorektorowi UE Katowice Prof.. Sławomirowi Smyczkowi za możliwość wzięcia udziału w tak prestiżowym wydarzeniu 🙂

Lipiec 2023

Media

To dla nas intensywny czas zbierania feedbacku rynkowego podczas udziału w wywiadach i podcastach. Z Anitą Wicher, dyrektorem agencji marketingowej "HillConnect Group" omawiamy udział w projekcie książki "Historie Polskich Przedsiębiorców" i rozmawiamy nt. inwestycji ESG. Z Kamilem Nowakiem i Izabellą Kozłowską z firmy Comarch rozmawialiśmy o potencjale wykorzystania technologii WEB3 przy projekcie drzew szybkorosnących. Wreszcie, z Grzegorzem Ludwinem, prezesem Fundacji "Pro NGO" omawialiśmy projekty BeLeafSA z zaproszeniem do udziału we Wrześniowej konferencji ESG Kraków Expo.

Sierpień-Wrzesień 2023

ESG CSR Expo

Jako BeLeafSA z zaszczytem zostajemy jednym z partnerów targów ESG CSR Expo, imprezy organizowanej przez "Fundacje Pro NGO". Nawiązujemy kolejne bezcenne kontakty, jako że Fundacja Pro NGO jest jednym z największych Polskich HUBów, zrzeszających współpracę ESG w naszym kraju. Na panelu Michał Wyszyński w roli prelegenta opowiada o ogromnej wadze i konieczności budowania polskiego kapitału intelektualnego w zakresie przyszŁych podwalin jednostek odpowiedzialnych za audyt raportowań korporacyjnych ESG. 

Wrzesień 2023

Abu Dhabi Finance Week

Marcin Ujejski odwiedza Zjednoczone Emiraty Arabskie podczas konferencji "Abu Dhabi Finance Week". Dubaj i reszta świata Arabskiego potwierdza chęć zostania światowym liderem w technologiach, zbliżających do osiągnięcia celów klimatycznych. Technologiach, wspieranych również przez AI oraz Blockchain, nad którymi pracuje również BeLeafSA. 

Październik2023

Połączenie sił

Do ekipy w roli dyrektora handlowego dołącza Łukasz Wilczewski! Jest to dla nas historyczne wzmocnienie, jako że Łukasz był pierwszym pionierem wprowadzenia na Polski rynek drzew tlenowych klonów "Oxytree" (był założycielem firmy o tej samej nazwie) i może pochwalić się najwyższym w Polsce wynikiem sprzedaży w branży Paolovni. Łukasz to bardzo doświadczony menedżer, w ubiegłych latach swojej kariery zawodowej członek zarządu i rad nadzorczych spółek notowanych na rynku NewConnect. Niezmiernie cieszymy się z faktu, iż nasze drogi w końcu się połączyły 😀 

Listopad 2023

Nowy COO

Do ekipy w roli COO projektu dołącza Justyna Kamińska! Przez wzgląd na swoje ogromne doświadczenie zawodowe, związane z zarządzaniem firmami na etapie wyjścia z momentu "start-upowego" stanowi dla nas idealne ogniwo uzupełniające. Nasza drużyna, gotowa do wejścia na rynek notowany jest już prawie w komplecie 🙂 

Listopad-Grudzień 2023

Blue Enigma

Ostatecznie dopracowujemy kwestie finansowe i matematyczne, strojące za zarządzeniem inwestycji długoterminowych w lasy szybkorosnące Paulowni. Michał Wyszyński projektuje silnik obliczeniowy "BlueENIGMA", potrafiący wyliczać i rozdzielać jednocześnie wszystkie przepływy finansowe w zarządzanych inwestycjach. Tworzymy obszerną dokumentację projektową, zawierającą m.in.. kilkanaście godzin nocnych nagrań objaśniających 🙂

Grudzień 2023

Nowy fundament księgowości

Do ekipy na stanowisko głównego księgowego dołącza Anna Kowalczyk, doświadczony manager w obszarze finansowym, kadrowym i podatkowym. W jednym ze swoich momentów podczas niemal 30-letniej kariery zawodowej potrafiła prowadzić księgowo jednocześnie 20 spółek z branży deweloperskiej - liczymy że wspólne zaksięgowanie posadzenia miliona drzew okaże się dla nas nieco łatwiejsze ciekawsze 🙂

Styczeń 2024

neutralni klimatycznie

Nasi Partnerzy