biuro@beleafsa.pl

PL  /  EN

o nas

Kim jesteśmy?

logo be leaf sa

Be Leaf S.A

BeLeaf S.A. po podjęciu ostatnich istotnych uchwał w zmianie swojego statutu, podejmuje się realizacji strategii budowy silnej grupy kapitałowej w sektorze ekologicznych inwestycji, związanych wokół branży drzewnej.

Swoje działania realizuję poprzez konsolidacje pod swoją marką wszystkich podmiotów powiązanych kapitałowo i osobowo z projektami spółki matki Blue Timber SA, związanych z szeroko pojętą tematyką neutralności klimatycznej.

Sztandarowym projektem jest spółka „Oxygen Forest Poland”, która w swej niedawno zakończonej fazie start-upowej podjęła się zadań rzetelnego opracowania technologii uprawy roślin gatunków „Paulowni”, czyli najszybciej rosnącego drzewa na świecie.

10 tysięcy drzew

Po wielu sukcesach, związanych m.in. z posadzeniem 10 tysięcy drzew (zakontraktowanie na sumę ponad 2 mln PLN trzech inwestycji), zdobyciu szerokiej siatki kontaktów i współprac w całej UE, udziału w niezliczonych konferencjach naukowych oraz przeprowadzonych konsultacji ze środowiskiem rolniczych uczelni wyższych, a także dotarciu ze swoją wizją do największych środowisk biznesowych w Polsce spółka jest gotowa na następny etap rozwoju.

Ponad 3-letnie doświadczenie w uprawie drzew Paulowni, związane nierozłącznie z inwestycją własnego kapitału na sumę ponad miliona PLN, umożliwiło osiągnięcie zadowalającego poziomu technologicznego – co pozwala na wyjście z szeroką i sprawdzoną ofertą do klientów detalicznych i korporacyjnych. Pierwszym z tych drugich od 2022 roku już jest m.in. organizator największego kongresu inwestycyjnego w kraju – „Invest Cuffs” oraz popularna w tym środowisku telewizja „Comparic.TV”

10 tysięcy drzew paulownia
oxygen forest poland

Obejrzyj film

Oxygen Forest Poland

Przeznaczona do nabycia spółka „Oxygen Forest Poland” opracowuje również projekt smart kontraktów na drewno w technologii web3 (wykorzystanie sieci blockchain), umożliwiającego dotarcie z produktem inwestycji w plantacje drzew Paulowni do szerokiego grona klientów korporacyjnych i detalicznych.

Budowana jest również platforma, zrzeszająca firmy partnerskie spółki, które zostały przez nią uczynione neutralnymi klimatycznie za pomocą uzyskanej (przy okazji inwestycji w drzewa paulowni) redukcji śladu węglowego, zapisanego na sieci blockchain.

Uprzednio klienci spółki przechodzą audyt śladu węglowego na specjalnie opracowanej i wciąż rozwijanej metodologii kalkulacji, opartej o źródła naukowe, a także wytyczne agendy odpowiednich organów krajowych oraz UE.

Obejrzyj film